Tartalomhoz ugrás

Főmenü:

2015/2016

Diákolimpia Mezei futás országos döntője

2016. április 5-én került sor a versenyre, melyet Gödöllőn rendeztek meg. Az idei tanév versenyének igazán különleges tétje van, hiszen az V. korcsoport győztes csapatai az április 21-26. között a Margitszigeten megrendezésre kerülő ISF Iskolai Világbajnokságon vehetnek részt, ahol 26 nemzet több száz résztvevője ellen küzdve, hazai közönség buzdításával érhetnek el, reményeink szerint, óriási sikereket. (forrás: MDSZ)

Iskolánkból Lehota Viktor 6. osztályos tanuló jutott tovább. Gödöllőre érve leadtuk a nevezést és megkaptuk a chipes rajtszámot. 3/4 12-kor a Himnusz eléneklésével és a meghívott vendégek felszólalásával megnyitották a versenyt.

Viktor mezőnye 3/4 1-kor indult, pontosan 249 induló állt a rajthoz és 2,5 Km-t kellett lefutniuk. Viktor egyéniben indult és így a 28. helyet szerezte meg, összetettben a 60. helyen végzett. Nagyon ügyes volt, mindent beleadott!

Dobogón az alsós tanulók

Évek óta rendeznek az alsós tanítók különböző tanulmányi versenyeket, ahol a versengeni szerető tanulók egymás közt megmérettethetik a tudásukat. Az elmúlt őszi és téli hónapokban a következő versenyeredmények születtek a különböző kategóriákban:

III.: Kálmán Luca és Dénes Zoé Panna

Október 4-én rajzokkal és festményekkel emlékeztünk meg az Állatok világnapjáról, ahol nagyon sok diák kapott oklevelet:

1. osztály: Bőhm Vivien, Prém Adél, Sógorka Tamara, Galovics Péter

2. osztály: Murai Noémi, Horváth Réka, Beck Nikolett, Listár Máté

3. osztály: Bogara Lara, Galovics Luca, Halmos Tímea Emese, Horváth Boglárka, Péntek Patrik

4. osztály: Csathó Polli, Ódor Bettina, Gáll Rebeka, Somogyi Sára, Mohl András, Nagy Alex

5. osztály: Szász Katica

6. osztály: Jelinek Veronika

7. osztály: Lukács Alíz

A digitális Kárpát-medence-„Mi jut eszedbe Magyarországról?” című- rajzversenyen több tanulónk is felkerült a facebook szavazólistára:

2. osztály: Szász Eszter, Murai Noémi, Kovács Ferenc

3. osztály: Farkas Gerda, Galovics Luca, Péntek Patrik

5. osztály: Kotsis Enikő 6. osztály: Szahajda Réka, Takács Angéla

A „Mikulásra várva” című megyei szintű rajzverseny nyertesei:

Szeretettel gratulálunk tanulóinknak a sok sikeres szereplésért és a továbbiakban is sok szép eredményt, kreatív elfoglaltságot kívánunk Nekik!

Szerkesztette: Kukucska Istvánné Tárnai Henrietta

Országos Diákolimpia Mezei futás

Április 5-én Gödöllőn rendezték meg a mezei futás országos döntőjét. Iskolánkat Lehota Viktor 6. osztályos tanuló képviselte, aki az egyéni versenyben a 28. helyen végzett, összetettben pedig a 60. helyet szerezte meg a 249 induló közül. Gratulálunk!

„HANGOK A KASTÉLYBÓL” …. ORSZÁGOS DÖNTŐ, 8. HELYEZÉS

Március 23-án újra otthont adtunk a már 11. éve megrendezésre kerülő Komplex Ének-zenei Műveltségi Verseny országos döntőjének. Akik nyomon követték a verseny 11 évét, azok számára nem újdonság, hogy a verseny fővédnöke, a zsűri elnöke a kezdetek óta Miklósa Erika Kossuth- díjas és Príma Primissima díjas operaénekes. Amióta országos méretű versenyként kerül kiírásra és megszervezésre, Filep Sándor festőművész és Grafikus a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja is minden évben részt vesz a zsűri munkájában. A zsűri tagjaként tizenegyedszer találkozhattunk Pillár Miklósnéval, a versenyt meghirdető székesfehérvári Csitáry Emil Művészeti Műhely Alapfokú Művészeti Iskola igazgatójával, és Mohai Judittal az intézmény művészeti vezetőjével.

Feltehetnénk a kérdést, hogy miért pont Iszkaszentgyörgy ad otthont ennek az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Magyar Tehetség Társaság által támogatott országos versenynek? Azért, mert az Iszkaszentgyörgyi Általános Iskola egyrészt társszervezőként vesz részt a versenyben, a döntőnek „örökös” otthont adó helyszíneként. Másrészt a verseny szellemi megálmodója, fő szervezője, megvalósítójaként jómagam Szonn Ibolya Mária az Iszkaszentgyörgyi Általános Iskola tanára, igazgatója fontosnak tartom, hogy olyan helyen legyen a verseny, amely kulturális szellemi értékeivel,, épített környezetével, méltó körülményeket kínál az ország legkülönbözőbb helyeiről ideérkező csapatok számára . Az Iszkaszentgyörgyi Bajzáth-Amadé-Pappenheim kastély éppen ilyen kisugárzású hely. A megszokott szakmai zsűri tagjai mellett az idei évben különleges vendégünk volt, Darali Leli az „Oroszországi finnugor népek képviselője”.

Mivel 2016-ban Iszkaszentgyörgy nyerte el a Finnugor népek fővárosa címet Veszprémmel együtt, a versenyre az ideérkező csapatok kötelező feladatként bemutattak a 25 milliós finnugor népek népdalkincséből egyet-egyet. Darali segítette az iszkaszentgyörgyi versenyzők felkészítését. “ Jálükke, jálükke, ojdole, ojdole” kezdődő észt dalt, tőle tanulták a Hangok a kastélyból fantázianevű csapat tagjai. Az országos döntő végén, mind a 68 ideérkező versenyző nek is megtanította a dalt és a hozzá illő tánclépéseket is. Külön örömhír, hogy a versenytörénet ideje alatt már 3. alkalommal jutott be iskolánk „Hangok a kastélyból” csapata az országos döntőbe.

Idén a 17 döntős csapat közül az Iszkaszentgyörgyi Általános Iskola diákjai a rangos 8. helyezést érdemelték ki.

A csapat tagjai: Mester Réka, Kiss Fanni és Szahajda Réka. Felkészítő tanáruk Ibolya néni volt. A verseny győzteseinek, helyezettjeinek díjait a versenykiírók mellett, Miklósa Erika zsűrielnök, Ari Kupsus finn művészetpártoló üzletember, az Iszkaszentgyörgyi Közművelődési és Szabadidősport Egyesület képviseletében Cseh Ildikó, az Iszkaszentgyörgyi Községi Önkormányzat nevében Gáll Attila polgármester ajánlották fel. Elért eredményükhöz gratulálunk.

Szonn Ibolya Mária iskolaigazgató

Darali Leli Sz. Réka.K.Fanni M. Réka Szonn Ibolya

Ének óra Iszkaszentgyörgyön 3. osztály

Nagy küzdelem volt a teremfoci döntőn is

November 17- én játszottuk a Diákolimpia körzeti döntőt Polgárdiban, Polgárdi, Mátyásdomb és Aba csapatával. Abával kezdtünk, s már rögtön az első félidőben két gólt szereztünk. A második félidőben Aba megtáltosodott, sikerült fordítaniuk, így a meccs eredménye 3:2 lett Aba javára.
A másik két meccsen a fiúk parádésan játszottak, így a végeredményben a 2. helyen zártunk. GRATULÁLUNK!