Iskolánk története
A faluban 1760-as években létesítették a katolikus iskolát egy tanteremmel, mely Adamé báró, mint egyházi patrónus nevéhez fűződik. Az épület, melyben az iskola volt, az 1700-as évek végére javításra szorult. Végül 1836-ban megépült a Papközre néző tágas iskola. Ekkor csak egy tanterem és tanítólakás található benne. A másik tanterem 1889-ben készült el, s az épület akkor vette fel végleges formáját. A katolikus tanítók 1868-ig az iskolamesterség mellett egyben a falu jegyzői is voltak. A II. világháborúig ide jártak a katolikus diákok. A háború után lakásokká alakították át az épületet.
A református iskola első tanítójaként Torma Ferencet ismerjük 1775-től. Az akkori tanítás nagyon gyenge, hisz a jobbágygyerekek csak az őszi munkák végeztével jártak iskolába, tavasszal a munka beköszöntével be is fejezték az évet. Az első iskola tárgyai: hittan, olvasás, írás, illemszabályok. 1868-ban az iskola leégett. Két év alatt felújítják az épületet, de egyre korszerűtlenebbé vált.
Teljesen új iskola 1939-40-ben épült fel, melyben tanítói lakás is volt. Ez az épület lett később az óvoda.
Iszkaszentgyörgyön 1945-ben két felekezeti és egy társulati iskola működött.
Társulati iskola 1946-os feljegyzéséből azt tudjuk, hogy Iszkaszentgyörgyi külterületen, Kincsesben található. Fenntartója a bauxitbánya. Egy tanterem volt, 40m2 alapterületű.
1948-ban bekövetkezett az államosítás. Szeptemberben 237 tanköteles diákot iskoláztak be. Helye: Német utca 10. (mai Szabadság utca). Igazgató Pojányi János tanár lett, aki 1935-től kántortanítóként dolgozott a református iskolában.
1955. augusztus 17-én a községi tanács átvette a kastélyépületet, amit átalakítottak, és a következő évben ideköltözött az iskola. Az iskola az „újkastély” épületrészbe, illetve a „régi kastély” emeleti termeibe kapott helyet. Az épület többi részében a Községi Tanács, Posta, Rendőrség, Gyógyszertár működött. A fennmaradó helyiségekben lakások lettek kialakítva.
1990-ben az önkormányzat kezébe került az intézmény fenntartása. A korszerűtlen épületet 1985-1990 között felújították. Új vizesblokkokkal, központi fűtéssel látták el. Művelődési Házként szolgáló épületszárnyat átalakították. (Itt kapott helyet a tornaterem is, mely addig a Vörös Teraszon volt.) Az épületből kiköltöztették a lakókat. A „régi kastély” emeleti osztályai is átköltöztek mai helyükre. Az iskolaudvaron kézilabdapálya épült.
2013-tól ismét a Magyar Állam a fenntartója az intézménynek.